Jak předcházet břišním kolikám u miminek

Břišním kolikám u novorozenců nelze stoprocentně zabránit, protože jejich trávicí ústrojí není ještě zcela vyvinuto. Uvádí se, že ve věku od několika týdnů do čtyř měsíců věku jimi trpí jedno miminko z pěti.

 

Jak předcházet břišním kolikám u miminek

Připravte se na to, že břišní potíže jsou pro miminka velmi bolestivé. Obrňte se trpělivostí, protože chvíli potrvá, než zcela odezní.

Jak poznám, že moje dítě trpí břišní kolikou?

Břišní potíže se projevují intenzivním pláčem, a to zejména v čase po krmení a v pozdních odpoledních či večerních hodinách. Pláč je tak usilovný, až od něj miminka mají zarudlé oči a tváře. Děti v křečích často svírají ručičky v pěst, snaží se přitahovat kolínka k bříšku nebo se prohýbají v zádech.

Jak mohu dítěti, které trpí kolikou, pomoci?

  • Dbejte na to, aby vaše dítě při pití nehltalo. Po každém krmení by si vaše dítě mělo odříhnout.
  • Pokud krmíte z lahve, obraťte lahvičku tak, aby vaše dítě přijímalo jen mléko, a ne vzduch.
  • Pokud kojíte a máte podezření, že kolika postihuje vašeho drobečka po konzumaci konkrétního jídla či potravin, snažte se jim dočasně vyhnout.
  • Doporučujeme pít fenyklový čaj, který vašemu miminku pomáhá s trávením.
  • Při koupání miminku jemně masírujte bříško ve směru hodinových ručiček (v tomto směru jsou totiž uložena střeva). Pomáhá rovněž přikládání nahřáté pleny na bříško. Dobrou zprávou pro maminky je, že z náchylnosti na břišní koliky všechny děti vyrostou, a to zpravidla do věku čtyř, resp. šesti měsíců

Produkty, které se vám budou hodit

Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Více o produktu
Rozpustný nápoj fenyklový

Rozpustný nápoj fenyklový

Více o produktu
kojeni

Získejte praktického průvodce jednoho z nejdůležitějších období každé maminky.

Věděli jste že...

každé páté miminko se díky ještě nevyvinutému trávicímu ústrojí potýká s břišními potížemi. Úlevu přináší například teplé obklady na bříško. Po šestém měsíci problémy mizí.